Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Uchwała o integracji Miasta z Gminą podjęta

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zadecydowali o przyjęciu uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem o dokonanie zmiany granic administracyjnych Gminy Miasto Kołobrzeg. Teraz wniosek, za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego zostanie złożony do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Uchwała mówi o włączeniu w granice administracyjne Miasta części sołectwa Korzystno – tak zwanego Korzyścienka. To obszar dokładnie 121,74 ha składający się z terenów, które obecnie stanowią między innymi grunty orne, pastwiska, nieużytki i lasy. Na terenie tym znajduje się też jedno gospodarstwo rolne.

Prezydent Miasta Anna Mieczkowska wskazywała na sesji, że kluczowe dla Kołobrzegu jest poszerzenie profilu gospodarczego miasta - „Potrzeba nam terenu na inne działalności niż branża turystyczna”. Co mogło by powstać na przyłączanym obszarze? Przede wszystkim przemysł 4.0 (czyli w dużym uproszczeniu nowoczesne technologie), ale także nieuciążliwe działalności z branż farmaceutycznej i spożywczej, czy branże zaawansowane technologicznie związane z działalnością portu morskiego.

Warto dodać, że teren ten w dużej części użytkowany jest przez spółki miejskie spełniające kluczową rolę w gospodarce komunalnej w regionie powiatu kołobrzeskiego. Włączenie funkcjonującej dziś poza granicami miasta infrastruktury komunalnej w zasób gruntów miejskich wzmocni potencjał gospodarczy tego obszaru, otwierając nowe możliwości. Rozwój przedsiębiorczości w tym regionie to także nowe miejsca pracy – zarówno dla Kołobrzeżan jak i Mieszkańców Gminy.

Sam wniosek to pięć segregatorów pełnych analiz i danych. Nad jego przygotowaniem pracował zespół złożony z piętnastu osób. Jeszcze w tym tygodniu zostanie złożony do Wojewody Zachodniopomorskiego.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama