Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Policyjne blokady na drogach

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego kołobrzescy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-blokadowe na terenie powiatu kołobrzeskiego. Działania mają na celu przede wszystkim utrzymywanie wysokiego poziomu gotowości jednostek Policji do podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zatrzymania sprawców przestępstw.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu prowadzili na podległym terenie działania kontrolno-blokadowe ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W miejscach przygotowanych posterunków blokadowych stały nadzór pełniło kilku funkcjonariuszy.

Podczas przeprowadzonych działań policjanci kontrolowali m.in. stan trzeźwości, ponieważ alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem wsiadają za kierownicę kierujący, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie kołobrzescy policjanci prowadzą wzmożone działania, aby wyeliminować z ruchu skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które zdecydowały się kierować autem ,,na podwójnym gazie’’. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich, oraz innych uczestników dróg.

Oprócz kontroli trzeźwości kierujących policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i posiadanie niezbędnej dokumentacji. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na sposób przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama