Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wielkanocna Akcja Caritas

W zbliżającym się okresie Świąt Wielkanocnych Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej organizuje posiłki świąteczne dla samotnych, ubogich, bezdomnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania we współpracy z parafiami kołobrzeskimi Caritas Diecezji organizuje śniadanie wielkanocne dla osób samotnych w ośrodku charytatywnym Caritas „Aniołów Stróżów” o godz. 10.30. Do wspólnego stołu zasiądzie JE ks. Bp Edward Dajczak. LIczymy na obecność ok. 120 osób.

W Niedzielę Zmartwychwstania obrządku wschodniego, tj. 16 kwietnia, Caritas Diecezji wraz z Cerkwią Grekokatolicką organizuje ok. godz. 11.00 śniadanie wielkanocne dla wiernych obrządków wschodnich, w sposób szczególny dla uchodźców wojennych. Posiłek pobłogosław ks. Bp Krzysztof Zadarko oraz mitrat Bogdan Hałuszko.

Posiłki wielkanocne zostały zorganizowane dzięki wsparciu sponsorów, jak również dzięki zbiórkom do puszek w ramach wielkopostnej akcji „Jałmużna Wielkopostna”, podczas której dzieci oraz młodzież naszej diecezji w czasie Wielkiego Postu wrzucały do specjalnie przygotowanych skarbonek oszczędności, które w całości przeznaczamy na organizację posiłków świątecznych dla najbardziej potrzebujących.

Pomagać przy stołach pomagać będą wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas oraz skauci.

Pragnę podziękować mediom za promocję wielkopostnej akcji „Tak. Pomagam!”. Podczas tej edycji zebraliśmy 6 ton żywności, którą w całości przekażemy potrzebującym mieszkańcom naszej diecezji. Cieszymy się tak dużą ilością zebranej żywności. W porównaniu do Świąt Bożego narodzenia jest po ponad 1000 kg więcej. Najwięcej zebrało Hospicjum Caritas - 618 kg oraz Parafialny Zespół Caritas ze sławieńskiej par. pw. Wniebowzięcia NMP - 510 kg.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama