Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kołobrzeżanie w obronie papieża Jana Pawła II

"Razem przy św. Janie Pawle II" - tak nazwano zgromadzenie, jakie odbyło się przed kołobrzeskim ratuszem, a następnie przeniosło się pod południową stronę wieżę bazyliki Mariackiej. Tego rodzaju zgromadzenia odbywają się w całej Polsce w 18 rocznicę śmierci papieża - Polaka.

W Kołobrzegu, głos zabrał m.in. poseł PiS, Czesław Hoc, który przypomniał zgromadzonym sylwetkę papieża i jego dokonania. Katarzyna Paciorkowska argumentowała, powołując się na fakty, że w przeszłości, Jan Paweł II bronił Polaków i teraz na nich spoczywa obowiązek obrony papieża, gdy go już tu nie ma. Po zgromadzeniu przed ratuszem, zapalono znicze po tablicą upamiętniającą wizytę kardynała Karola Wojtyły w Kołobrzegu w 1975 roku. Organizatorem spotkania przed ratuszem były organizacje katolickie oraz Stowarzyszenie Przywracania Pamięci "Kołobrzeg 80" oraz Klub Gazety Polskiej.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama