Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Przyznano stypendia sportowe dla najlepszych uczniów

Stypendia przyznawane uczniom szkół ponadpodstawowych za osiągnięcia sportowe to ważna forma wsparcia dla młodych ludzi, którzy kształcą się i jednocześnie rozwijają swoje pasje sportowe. Otrzymanie stypendium nie tylko motywuje do dalszych działań, ale również pomaga w pokryciu kosztów związanych z treningami, zawodami czy zakupem sprzętu sportowego. Uczniowie otrzymując stypendia, zostają wyróżnieni i nagrodzeni za swoje wysiłki, co zwiększa ich poczucie własnej wartości oraz motywację do dalszych działań. Dodatkowo, dzięki osiągnięciom sportowym, uczniowie nawiązują kontakty z innymi sportowcami, co przyczynia się do rozwijania umiejętności interpersonalnych oraz budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami.

W poniedziałek w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski wraz wicestarostą Jackiem Kusiem wręczył stypendia sportowe uczniom, którzy w roku 2022 uzyskali najlepsze wyniki sportowe. Stypendia wypłacane będą zawodnikom przez okres trzech miesięcy od maja do lipca, w wysokości 600 lub 480 złotych miesięcznie, w zależności od stopnia.

Starosta Tomasz Tamborski podczas spotkania poinformował o wyróżnieniu Kołobrzegu, który w tym roku pod koniec maja będzie organizatorem wojewódzkich Dnia Olimipjczyka, odbędą się one w Zespole Szkół Mikołaja Kopernika, połączone to będzie z piknikiem sportowym.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama