Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jest raport o stanie miasta - jaki był 2022 rok według włodarzy?

Jak co roku, do Rady Miasta Kołobrzeg wpłynął raport o stanie miasta za 2022 rok. Dokument, zgodnie z brzmieniem ustawy, składa prezydent miasta. "To podsumowanie najważniejszych działań, procesów i zjawisk, jakie w czasie minionych kilkunastu miesięcy zaszły we wszelkich obszarach życia Kołobrzegu. Raport pozwala obiektywnie spojrzeć na tendencje wzrostu i ogólną kondycję naszego Miasta. To także przegląd aktywności Miasta w jego najważniejszych sferach funkcjonowania - od finansów, przez gospodarkę komunalną, po szeroko rozumiane kwestie społeczne oraz przedsięwzięcia realizowane przez Urząd Miasta, miejskie jednostki organizacyjne oraz instytucje i podmioty pozasamorządowe" - pisze we wstępie prezydent Anna Mieczkowska.

Z dokumentu można m.in. dowiedzieć się, że spada nam liczba mieszkańców. Na koniec 2022 roku wyniosła ona 40,5 tys. Okazało się przy okazji, że mieszka tu więcej kobiet niż mężczyzn. Aż 1/3 mieszkańców stanowią osoby powyżej 61 roku życia. Znajdziemy tam informację, że Kołobrzeg to miasto głównie nastawione na turystykę i obsługę turystów, ale za to z bardzo niską stopą bezrobocia. "Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2022 roku Kołobrzeg odwiedziło 641 732 turystów korzystających z noclegów w obiektach zbiorowego zakwaterowania. Według oficjalnych danych liczba turystów w 2022 roku w porównaniu do roku 2021 wzrosła o 48,75%" - czytamy w raporcie.

Raport jest dostępny pod linkiem (pobierz).

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama