Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Świat się wali: powiat i miasto na pomoc w trudnych chwilach

W Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji "Świat się wali - nie upadaj, pytaj". Akcja skierowana do dzieci i młodzieży z powiatu kołobrzeskiego: osób w kryzysie psychicznym, doznających przemocy domowej, rodzinnej czy rówieśniczej, nieradzących sobie z codziennymi problemami, nieśmiałych, zastraszonych, bez wiedzy o możliwościach uzyskania pomocy. Dzięki tej akcji mogą dyskretnie zeskanować kod QR, który jest umieszczony na specjalnych naklejkach w szkolnych toaletach czy korytarzach i docierają do całej bazy danych instytucji i numerów telefonów (także tych całodobowych), gdzie natychmiast uzyskają pomoc, wsparcie i zrozumienie. Nazwa akcji "Świat się wali" to także adres strony internetowej, którą mogą otworzyć w domu na swoim telefonie czy komputerze: www.swiatsiewali.pl.

W akcję zaangażowali się studenci psychologii wspólnie z Jackiem Pawłowskim. Do tego dołączyli samorządowcy. Jak dziś mówili, czasami potrzebna jest zwykła pomoc, miejsce, które zatrzyma się złe myśli. Ale też trzeba wiedzieć, gdzie takiej pomocy szukać.

Projekt jest współfinansowany przez Powiat Kołobrzeski. 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama