Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zespół Szkół Morskich przekazał sprzęt dla strażaków ochotników [wideo]

W czwartek w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu odbyło się przekazanie sprzętu dla 3 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Starosta Tomasz Tamborski, wicestarosta Jacek Kuś wspólnie z dyrektorem szkoły Anną Walczak przekazali na ręce strażaków ochotników oraz przedstawicieli Urzędów Gmin i sołtysów, nowy sprzęt strażacki. Jak mówiła na konferencji dyrektor szkoły : Sprzęt ten wspomoże jednostki ochotniczych straży pożarnych, przekazanie tego sprzętu chcemy połączyć z naszą współpracą z tymi jednostkami w ramach zajęć edukacyjnych dla uczniów, którzy będą mogli się zapoznawać ze współczesnymi  systemami pożarowymi w ramach zajęć indywidualnych technik ratowniczych. Wśród przekazanego wyposażenia są :  aparaty tlenowe, maski, kaski i kombinezony żaroodporne, oraz sprzęt do wytwarzania piany gaśniczej o wartości ponad 40.000 złotych. Jednostki które otrzymały to wsparcie to : OSP Rymań, OSP Sarbia i OSP Charzyno. Jak mówił starosta Tomasz Tamborski : wybór tych jednostek jest nieprzypadkowy. Są to jednostki systemowe w powiecie kołobrzeskim, są najczęściej dysponowane. A ich doświadczenie będzie przekazywane na rzecz uczniów ZSM.

Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama