Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Świeto 8 Batalionu Remontowego, pokazy sprzętu i walki [foto/wideo]

W piątek od rana można było zwiedzać pojazdy wojskowe ustawione wzdłuż ulicy Armii Krajowej. Okazją do prezentacji było święto 8 Batalionu Remontowego z Kołobrzegu. 10 grudnia 2018 roku Batalion został ponownie przyporządkowany 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Od 28 lutego dowodzi jednostką podpułkownik Józef Paradowski. Uroczystości rozpoczęły się od mszy, następnie goście udali się na trybunę honorową aby wspólnie z jednostką uczestniczyć w tym wydarzeniu. Odbyły się przemówienia okolicznościowe, podczas których odczytano rozkaz , dotyczy on zmian w Batalionie. Z końcem tego roku 8 Batalion Remontowy przemianowany zostanie na 12 Pułk Logistyczny. Wręczono odznaczenia i medale. Ciekawostką dla zgromadzonych gości była defilada żołnierzy przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Wystąpił tez zespół Mayol.

Po oficjalnej części, na ulicy Armii Krajowej odbył się dynamiczny pokaz z użyciem pirotechniki i granatów. Całość można obejrzeć na załączonym materiale wideo. Dla wszystkich chętnych kuchnia polowa wydawała wojskową grochówkę.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama