Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

We wtorek Hryciowa nie wybrali, dziś rada zmieni zdanie?

We wtorek odbyło się zwyczajne zgromadzenie wspólników Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, podczas którego m.in. prezes Paweł Hryciów otrzymał absolutorium. Następnie, odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, na której Paweł Hryciów miał zostać wybrany na nową kadencję prezesa. Ta kończy się dzisiaj. Dziwnym zbiegiem okoliczności, w  4-osobowej radzie, tylko 2 członków zagłosowało za tą kandydaturą. Takie poparcie to było za mało, przy 2 głosach de facto przeciw (przedstawiciel załogi był przeciw, a przedstawiciel gmin wstrzymał się od głosu). Formalnie, rada nie podjęła decyzji, a to by oznaczało, że od 1 czerwca MWiK nie miałyby prezesa.

W regulaminie rady nadzorczej spółki nie przewidziano zmian w momencie usunięcia piątego członka tego organu i przedstawiciel większościowego właściciela nie ma w niej większości. W konsekwencji już od wczoraj trwały rozmowy a dziś nawet spotkania celem wypracowania jakiegoś konsensusu, który spowodowałby umożliwienie wyboru prezesa zarządu. Inaczej, od czwartku władzę w spółce sprawowaliby prokurenci.

Od redakcji:
Pisaliśmy, że dziś odbyło się posiedzenie rady nadzorczej MWiK, bo taką informację otrzymaliśmy z naszych źródeł. Okazało się, że do tego posiedzenia nie mogło dojść, z względu na brak większości do poparcia kandydatury Pawła Hryciowa.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama