Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Port serwisowy w Kołobrzegu, jednak to możliwe?

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło wyniki postępowań rozstrzygających dotyczących sześciu lokalizacji pod morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, co stanowi ważny krok w rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. Jak mówi naszemu portalowi prezes Zarządu Portu Morskiego Artur Lijewski - Informacje o przyznaniu koncesjach dla tak zwanej lokalizacji kołobrzeskiej przejdzie do kolejnego etapu rozmów z deweloperami zainteresowanymi wykorzystaniem Portu Kołobrzeg pod bazę serwisową. Planowana budowa farm w tych  lokalizacjach wyznaczona jest na 2030 rok. Do tego czasu należy przygotować infrastrukturę wewnątrz portu. 

W wyniku ogłoszonego postępowania, aż pięć obszarów - 14.E.1, 14.E.2, 14.E.3, 14.E.4 i 46.E.1 - zostało przydzielonych Grupie Orlen. Jest to istotny kamień milowy dla tego przedsiębiorstwa, które kontynuuje swoje inwestycje w sektorze energetyki wiatrowej. Co ciekawe, cztery z tych lokalizacji znajdują się w niedużej odległości od Świnoujścia, gdzie Grupa Orlen prowadzi budowę portu instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych.

foto ZMP

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama