Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Amerykańska łódź desantowa trafiła do Skansenu Morskiego [wideo]]

W tym roku przypada 79. rocznica lądowania Aliantów w Normandii.Termin Operacja Overlord większości osób kojarzy tylko z lądowaniem wojsk sprzymierzonych na plażach Normandii 6 czerwca (D-Day), warto jednak pamiętać, że tak naprawdę obejmowała ona działania wojenne toczone przez prawie trzy miesiące 1944 roku na obszarze północno-zachodniej Francji.
Dzięki współpracy z wieloma podmiotami, Muzeum Oręża Polskiego pozyskało unikalny amerykański eksponat pochodzący z czasów II wojny światowej. Dziś w Kołobrzeskim Skansenie Morskim obył się wyładunek pochodzącej z 1944 roku, 9-metrowej, ważącej ponad 750 kg, amerykańskiej łodzi desantowej.

Łódź okazała się segmentem amerykańskiego pływającego mostu pontonowego, używanego w czasie w czasie wojny przez korpus inżynieryjnych armii do przygotowania prowizorycznych mostów na rzekach i kanałach. Łódź nie jest ciężka żołnierze mogą go przenieść w 20 osób.

W tym roku Skansen Morski obchodzi 10 - lecie. To kolejny doskonały eksponat, który można już podziwiać. Został on podarowany przez anonimowego darczyńcę ze Szczecina.

Więcej w materiale wideo.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama