Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Za 590 dni powstanie parking przy Kamiennej [wideo]

Wielopoziomowy parking na 325 samochodów i parking zewnętrzny na 13 autobusów, powstaną przy ul. Kamiennej. Dziś umowę na tą inwestycję podpisała prezydent miasta Anna Mieczkowska oraz wykonawca: prezes Przemysław Borek i Członek zarządu Tomasz Seremet z Pekabex Bet SA z Poznania. Wartość inwestycji to łącznie 30.658.850,56 zł. Umowa na parking wielopoziomowy to 28,3 miliona, parking zewnętrzny dla autobusów to 2,4 miliona złotych. Dodajmy, że parking zewnętrzny zrealizuje firma Domar.

Co ważne, inwestycja jest dofinansowana ze środków zewnętrznych w wysokości 90%. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji strategicznych, a wynosi 27.592.965,50 PLN

Jak powiedziała prezydent miasta Anna Mieczkowska: „Możliwość zaparkowania pojazdu – przy jednej z najważniejszych arterii naszego miasta jest ważnym elementem wpływającym na jakość układu komunikacyjnego w centrum. Parking da łatwą możliwość pozostawienia samochodu i tym samym odciążymy centrum miasta od ruchu kołowego.”

Termin realizacji to 590 dni. Podczas podpisania umowy przedstawiciele firmy Pekabex zapowiedzieli, że planują skrócenie terminu wykonania inwestycji. Parking ma być nowoczesny, na miarę europejskich parkingów włącznie z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Czesław Hoc obecny na konferencji z radością mówił: Gromadzimy się wokół sukcesu, który cieszy i w tej chwili łączy nas w rozwoju uzdrowiska, bo też walor turystyczny ale i poprawy ruchu drogowego. Osobiście się cieszę ze współpracy między rządem PIS, a samorządem miasta Kołobrzeg. To jest nasze miasto, miejsce na ziemi musimy wspólnie budować dla nas i przyszłych pokoleń.

Starosta Tomasz Tamborski zaskoczył zgromadzonych na konferencji : Jednym z postulatów, które kierowaliśmy tutaj do miasta jako powiat była kwestia dotycząca rozwiązania miejsc parkingowych to się dzisiaj stało. Za chwilę pani prezydent podpisze umowę, a za mniej niż 590 dni ten parking powstanie. Dlatego to dzisiaj chcę państwu zakomunikować sytuację taką w której ponownie wracamy z tym projektem pod rozważenie, ponownie rozpoczynamy proces dotyczący wyciszenia ruchu w mieście, a ten warunek, ten postulat został dzisiaj spełniony z czego się osobiście bardzo cieszę.

Na zakończenie konferencji prezydent Anna Mieczkowska opowiedziała historię swojej koszulki z kaktusem. Otóż jeszcze kilka miesięcy temu prezydent powiedziała, że prędzej jej kaktus wyrośnie niż ta inwestycja zostanie doprowadzona do realizacji. Wyrosły kaktusy, na koszulkach ale symbolicznie są.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama