Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Kołobrzegu wyjątkowo zimna woda w Bałtyku

Powoli zbliżają się wakacje, ale pomimo słońca, w Kołobrzegu temperaturę znacznie obniżał ostatnio wiatr. Zaobserwowano również inne zjawisko. Temperatura wody na naszych kąpieliskach oscylowała wokół 10-11 stopni Celsjusza. W okolicach Gdańska i Świnoujścia było to 17-18 stopni. Jak mówią eksperci, im bliżej lata, rym znowu na otwartych wodach, a więc i w naszej części wybrzeża, widoczne jest zjawisko upwellingu. Powstaje ono podczas wschodniego i północno wschodniego wiatru. Wówczas, ciepła przy brzegu zostaje wymieniona przez podnoszące się chłodne wody głębinowe. Z tym zjawiskiem mamy do czynienia często w okresie sezonu, gdy w zachodniej i wschodniej części wybrzeża, gdzie jest mniejsza wymienialność wody, jej temperatura jest wyższa. Miejmy nadzieję, że pogoda się zmieni i wraz z rozpoczęciem sezonu woda w Bałtyku będzie ciepła.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama