Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rośnie koszt słodkiego luksusu - nadmorskie gofry wciąż popularne mimo wysokich cen

Nadmorskie restauracje w większości polskich kurortów wypoczynkowych zostały już otwarte dla turystów, a właściciele miejsc gastronomicznych intensywnie przygotowują się do pracowitych wakacji. Jednak turyści powinni być przygotowani na wyższe ceny oferowanych smakołyków w porównaniu do poprzedniego roku. Ceny gofrów nad morzem mogą być powodem niemałego zdziwienia. Prosty deser może kosztować więcej niż kawa i ciasto w renomowanej cukierni. Wzrost cen jest zauważalny na każdym kroku. Niemniej jednak, nie powstrzymuje to turystów od planowania weekendowych wyjazdów.

Wakacyjne i urlopowe podróże nierozerwalnie kojarzą się z pyszną rybą z frytkami oraz słodkimi goframi. Mimo że te ostatnie wydają się być skromnym deserem, ceny w nadmorskich budkach czy kawiarniach mogą być nieco kosztowne. Mimo że sezon plażowy jeszcze przed nami, patrząc na rosnące ceny, można odczuć pewną dezorientację. Za gofry dla czteroosobowej rodziny można zapłacić nawet 100 złotych.

W ten weekend sprawdziliśmy ceny w kilku miejscach w Kołobrzegu i tak za gofra z bitą śmietaną i owocami trzeba zapłacić w tym sezonie od 20 do 26 złotych. To znaczny wzrost w porównaniu do poprzednich lat. Za lody świderki, w zależności od wielkości porcji, ceny wynoszą od 10 do 14 złotych.

Jednak nie tylko desery podrożały. Za tradycyjny zestaw obiadowy składający się z ryby, frytek i surówki turyści będą musieli zapłacić około 38 złotych, podczas gdy w zeszłym roku cena wynosiła od 25 do 30 złotych. Wzrost cen może być wynikiem różnych czynników, takich jak wzrost kosztów wynajmu lokalu, podatków czy kosztów zatrudnienia pracowników. Właściciele nadmorskich restauracji i kawiarni starają się utrzymać jakość oferowanych potraw, jednak muszą uwzględnić wszystkie dodatkowe koszty, jakie ponoszą. Wynajem lokalu w atrakcyjnej nadmorskiej lokalizacji, podatki i pensje pracowników to tylko niektóre z wydatków, które wpływają na ostateczną cenę posiłku.

Podróżujący nad morze powinni zatem być świadomi, że ceny w nadmorskich restauracjach i kawiarniach mogą być nieco wyższe w tym sezonie. Jednak warto pamiętać, że turyści mają już teraz do wyboru różnorodne propozycje menu, które z pewnością zaspokoją ich kulinarne oczekiwania.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama