Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jaka jest przyszłość Kanału Drzewnego ? [wideo]

W miejscu w którym powinna płynąć woda w korycie Kanału Drzewnego odbyła się konferencja prasowa starosty Tomasza Tamborskiego oraz przedstawicieli wędkarzy. Jak mówiono na konferencji dokonano zamachu na naturę. Walka urzędników o naprawę i usunięcie worków z piaskiem trwa już kilka lat. Wody Polskie od lat wymigują się różnymi ekspertyzami i twierdzeniami, że łacha powstała w sposób naturalny. Pan Krzysztof, który obecny był na konferencji opowiadał, że w tym miejscu tarło przechodziło wiele ryb. W tym miejscu to jest już nie możliwe. Trzeba działać szybko, bo problemy z wodą się nasilają, a w całej Polsce obniżają się poziomy lustra wody. Istnieje też realne zagrożenie, że kanał może po prostu zniknąć. Jak wskazywano na spotkaniu, należy podjąć szybkie kroki w celu uratowania sytuacji. Na ulicy Trzebiatowskiej zamontowane są dwie zastawki, są zarośnięte jedna jest na stałe zamknięta.

Na zmiany klimatu trzeba szybko reagować, nie robimy tego dla siebie ale dla przyszłych generacji - wskazywał pan Krzysztof. Starosta Tomasz Tamborski, mówił o zbliżającej się kampanii wyborczej, dobrze by było gdyby któryś z kandydatów wpisałby ratowanie rzeczki do swojego programu wyborczego. "Cicha woda brzegi rwie", ta woda powoduje też erozję mostu na Kamiennej.

Zgodnie stwierdzono, że błędy podczas wykonywania inwestycji były popełnione. Pomóc rzece mogłoby dwie rzeczy, wybudowanie dwóch deflektorów na wpływach (specjalny półwysep) oraz zamknięcie zastawki przy Kamiennej. Istnieje też specjalny program rządowy "retencji wodnej", wnioski można składać i spróbować w ten sposób uratować sytuację.

Więcej informacji w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama