Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ile samochodów jeździ po Kołobrzegu? Ilu przybyło kierowców w tym roku?

W poprzednim tygodniu poprosiliśmy rzecznika prasowego starostwa Marlenę Wachowską o kilka danych odnośnie pojazdów i kierowców. Według otrzymanych informacji, liczba zarejestrowanych pojazdów w samym Kołobrzegu wynosi 35 831, a według ostatnich informacji w mieście zameldowanych jest 40 599 osób. W całym powiecie odnotowano łącznie 75 495 pojazdów, co świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na środki transportu w regionie.

Interesujący jest również wzrost popularności pojazdów elektrycznych w tym obszarze. W Kołobrzegu zarejestrowano 33 pojazdy elektryczne, co jest dobrym znakiem dla środowiska naturalnego i świadomości ekologicznej kierowców. Jednak to tylko niewielka część ogólnej liczby pojazdów elektrycznych. W Powiecie Kołobrzeskim zarejestrowano aż 74 pojazdy elektryczne.

Pomimo rosnącej liczby pojazdów na drogach, zaskakujący jest fakt, że niektórzy kierowcy decydują się zachować swoje dotychczasowe tablice rejestracyjne. Sprawdziliśmy te dane nawiązując do ostatniego felietonu Dariusza Zawadzkiego (O parkowaniu na obcych blachach). W tym roku w Kołobrzegu zarejestrowano 362 auta bez zmiany tablic rejestracyjnych, podczas gdy w całym powiecie było ich aż 791. Przemawiają za tym najczęściej względy ekonomiczne. Gdyż nie ponosi się wtedy dodatkowych kosztów związanych z wymianą tablic. 

Kończąc, warto zwrócić uwagę na liczbę nowych kierowców, którzy dołączyli do społeczności drogowych w Powiecie Kołobrzeskim w tym roku. Od 1 stycznia 2023 roku do 13 czerwca 2023 roku dołączyło aż 204 nowych kierowców.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama