Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Są środki na zabytki w powiecie, ale większość to kościoły

Poseł Czesław Hoc zwołał dziś konferencję prasową związaną z "Rządowym Programem Odbudowy Zabytków". Chwalił się, że w naszym powiecie właściciele zabytków otrzymali ponad 10 mln zł. Jak zaznaczał polityk Prawa i Sprawiedliwości, rząd spojrzał szczególnie na prowincję, gdzie było wiele niedofinansowanych obiektów. Tyle, że w przypadku naszego powiatu na kościoły i plebanie poszło 8,27 mln zł, a na obiekty świeckie 1,63 mln zł. Jak tłumaczył poseł, taka sytuacja jest dlatego, że we wcześniejszych programach obiekty kościelne nie miały szans na zdobycie środków i teraz nastąpiło wyrównanie. Podkreślił także, że gmina Gościno i gmina Siemyśl nie otrzymały środków, ale w programie będzie dogrywka, gdzie projekty z tych gmin mają szansę zdobyć środki finansowe na remont zabytków.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama