Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Powiat chce remontować drogi w gminach za 8 mln zł

Starostwo powiatowe opracowało i wysłało wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład na zadanie pod nazwą „Wykonanie nowych nawierzchni na drogach powiatu kołobrzeskiego: Niemierze - Charzyno, Byszewo - Niemierze oraz Jarkowo - Gorawino". Wartość zadania szacowana jest na kwotę 8 mln zł. Wartość dofinansowania wynosić będzie aż 98 procent wysokości inwestycji.

W ramach projektu, ma zostać wykonana nowa warstwa bitumiczna nawierzchni, pobocza, odtworzone mają być rowy drogowe. - Dzięki wykonaniu nowych nawierzchni podniesiony zostanie stan techniczny infrastruktury drogowej. Wyremontowane drogi powiatowe podniosą znacznie bezpieczeństwo ruchu drogowego - informuje starosta Tomasz Tamborski. Warto podkreślić, że powiat zapowiadał już wcześniej, że realizowane projekty będą obejmowały nie tylko infrastrukturę drogową miasta Kołobrzeg, ale również poszczególnych miejscowości ziemi kołobrzeskiej, w uzgodnieniu z wójtami i burmistrzem.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama