Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Milionowe wsparcie dla miasta, gminy i powiatu [wideo]

Na zwołanej dziś konferencji prasowej poseł Czesław Hoc zapowiedział kolejne wzmacnianie samorządów środkami finansowymi. Są to dodatkowe środki tak zwanej subwencji wyrównawczej, ubytku z pitu, pomniejszony on został z 17 procent do 12. To wzmocnienie z budżetu państwa dla wzmocnienia miasta, powiatu i gminy. Są to środki które mogą zostać przeznaczone na wydatki bieżące. Miasto otrzymało 17 mln zł, Gmina 2,4 mln, a Powiat 6 mln zł. Poseł mówił również, że pomimo obniżenia podatku z 17 procent, dochody miasta nie zmniejszają się a zwiększają, podał on 3 przykłady: w 2015 dochody miasta wynosiły 204 mln, w 2022 było to  290 mln, a w bieżącym 324 mln, to o 138 mln zł więcej od 2015 roku. Dochody więc wzrastają pomimo obniżenia podatki pit. - dodał Hoc. 

Zapytany na konferencji o sposób na walkę z zapaścią demograficzną poseł odpowiedział : - cały czas wzmacniamy potencjał rodziny, dziecko to nie koszt to inwestycja, 800+, wyprawka 300+, maluch +. Dla seniorów też są specjalne programy. Co byłoby gdyby nie było tych programów socjalnych? Demografia uszczupliła się. Trzeba cały czas inwestować w dzieci, myślę, że rząd ZP i PIS robi bardzo wiele, ale sytuacja jest jaka jest.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama