Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkańcy mówią dość. Kołobrzeg będzie wolny od parawanów na plaży?

Darłowo jest pierwszym nadmorskim miasteczkiem, które kilka lat temu wypowiedziało wojnę parawanom na plaży. Za granicą turyści od rana zarzucają leżaki ręcznikami, a nad polskim morzem? Decydujący moment bitwy przeważnie ma miejsce o świcie. Słońce ledwo wstaje, a wokół panuje względny spokój. Jednak to jedynie chwila ciszy przed nadchodzącą burzą. Choć jeszcze nie widać wroga na horyzoncie, każdy zdaje sobie sprawę, że nadciąga. Jego obecność jest ukryta gdzieś za wydmami. Na balkonie w prywatnej kwaterze następuje ustalanie strategii. Uderzenie nastąpi, gdy tylko zakończy się poranna uczta. Z rodziną oddziału piechoty wyruszy i spróbuje przejąć obszar dużej części plaży, najlepiej na wybrzeżu, gdzie oznaczy swój teren dwoma, a może nawet trzema parawanami.

Ratownicy również niejednokrotnie prosili aby nie zastawiać dojścia do morza, w razie pilnej akcji będzie problem aby szybko udzielić pomocy. Wszechobecnym rozstawianiu parawanów sprzeciwiają się ludzie, dla których jest to zawłaszczanie plaży i blokowanie swobodnego przejścia dla innych użytkowników kąpieliska.

I takie skargi zaczęły pojawiać się w Kołobrzegu. Z interpelacją do prezydent miasta zgłosił się radny Kamil Barwinek. W interpelacji (załączonej poniżej) czytamy: Czy możliwe jest wprowadzenie zakazu używania parawanów na wybranych kołobrzeskich plażach : zachodnia, centralna i wschodnia. Jeśli nie będzie to leżało w kwestii miasta, trzeba będzie rozważyć pismo do Urzędu Morskiego w Szczecinie o uregulowania tej sytuacji.

Z niecierpliwością oczekujemy na finał tej sprawy. Szkoda, że sezon zbliża się już pomału do końca, ale być może kolejne wakacje okażą się przełomowe dla parawaniarzy w naszym mieście.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama