Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Fałszywe euro zostało zatrzymane

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej pełniący służbę w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej na co dzień kontrolują setki przesyłek pocztowych przychodzących na teren Polski spoza Unii Europejskiej. Nie zawsze zawierają one towary, które mogą zostać legalnie wprowadzone na nasz rynek. Tak było i tym razem. Kontrola przesyłek przy wykorzystaniu urządzenia RTG pokazała, że jedna z nich, nadana w Turcji, zawiera niewielki przedmiot o specyficznym kształcie. Nadawca na deklaracji celnej dowcipnie wpisał, że przesyłka zawiera "GAGS PRACTICAL JOKES” ( przedmioty do dowcipów i żartów). Z elektronicznego odczytu kodu kreskowego wynikało że są to „materiały”.

Z tego powodu funkcjonariusze zdecydowali o dalszej fizycznej kontroli przesyłki. Po otwarciu paczki stwierdzili w niej dwa pliki fałszywych banknotów o nominale 200 EURO. Pierwszy plik zawierał 100 szt. banknotów o powtarzających się numerach seryjnych UD7018139655 . Na boku banknotu został wydrukowany napis „THIS IS NOT LEGAL IT IS TO BE USED FOR MOTION PROPS 2021” (To nie jest legalne, ma być używane jako rekwizyt). Plik został spięty papierową taśmą z napisem 20.000 EUR. Drugi plik zawierał 108 szt. banknotów o powtarzających się numerach seryjnych: SE5005927909. Z kolei te banknoty posiadały na boku banknotu został wydrukowany napis: „BCE ECB ECB EZB EKP EKT ESB EKB BCE EBC 2019”. Plik został spięty papierową taśmą bez żadnych napisów.

Sprowadzanie i podrabianie pieniędzy podlega karze od  5 do 25 lat pozbawienia wolności. Kto podrabiane pieniądze puszcza w obieg albo je w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat*. W związku z tym zatrzymane banknoty zostały przekazany policji, która poprowadzi dalsze działania w tym zakresie.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama