Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Podpisano umowę na remont Jedności Narodowej [wideo]

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś podpisali umowę z wykonawcą na rozbudowę drogi powiatowej – ulicy Jedności Narodowej w Kołobrzegu. Dziś przekazany został także plac budowy. Jak mówił podczas krótkiej konferencji prasowej starosta Tomasz Tamborski -  to długo oczekiwana inwestycja, czekaliśmy na zakończenie sezonu, aby rozpocząć prace. Wykonawca na spotkaniu poinformował, że odcinki będą remontowane po około 300 metrów. Czas remontu jednego docinka to około2-3 miesiące. Do projektu dołączył również właściciel firmy Żulicki, który dokona kilku nasadzeń zieleni.

Projekt budowlany zakłada rozbudowę drogi na długości ok. 850 mb, tj. od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Wylotową.

Prace obejmą: wykonanie nowej nawierzchni o szer. 6,00 m wraz ze zjazdami i dojściami do posesji, przebudowę skrzyżowań oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wylotową, budowę chodnika, budowę ciągu pieszo – rowerowego, wykonanie miejsc postojowych, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia ulicznego, budowę kanału technologicznego, oznakowanie pionowe i poziome oraz przebudowę sieci wodociągowej wraz z odgałęzieniami do granicy pasa drogowego ulicy Jedności Narodowej.

Wykonawcą robót jest STRABAG Sp. z o.o , ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków. Wartość inwestycji to 9.815.598,18 zł (w tym Powiat Kołobrzeski płaci 8.728.546,85 zł, a MWiK 1.087.051,33 zł).

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 50 %. Termin realizacji zadania – maj 2024 r.

Jak będzie wyglądało rozmieszczenie tymczasowych przystanków i jak będzie przebiegać remont dowiecie się z materiału wideo.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama