Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jest odpowiedź prezydenta w sprawie parawanów na plaży

Niemałe zamieszanie w Polsce wywołała interpelacja Kamila Barwinka w której zapytał cytujemy "Czy możliwe jest wprowadzenie zakazu używania parawanów na wybranych kołobrzeskich plażach : zachodnia, centralna i wschodnia." (przeczytaj).

Pisaliśmy o tym 17 sierpnia. Przez kolejne dni hasło "Kołobrzeg i parawany" zostały przez większość ogólnopolskich mediów odmienione przez wszystkie przypadki.

Jak informuje radny Kamil Barwinek : Otrzymałem odpowiedź na interpelację w sprawie wydzielenia stref na plaży bez parawanów.  Jak wynika z odpowiedzi, Gmina Miasto Kołobrzeg ma możliwość wprowadzenia pewnych ograniczeń w regulaminie kąpielisk morskich, jednakże nie zostaną one wprowadzone. Na tym kończy się moja rola w tym temacie. Debata, która przetoczyła się przez ostatnie dwa tygodnie mam nadzieję, że będzie miała wymiar jak najbardziej edukacyjny. Tak, aby osoby plażujące z parawanami jak i bez parawanów w przyszłym sezonie wzajemnie się szanowały. Plaża w Kołobrzegu jest długa i szeroka więc wierze, że wystarczy jej dla wszystkich. Natomiast głosy, które w przestrzeni publicznej często podnoszą ratownicy oraz służby dotyczące zastawiania parawanami lub innymi elementami linii brzegowej być może w przyszłości staną się przedmiotem prac regulujących wytyczne w tym zakresie na całym Polskim wybrzeżu.

W interpelacji prezydent Anna Mieczkowska poinformowała, że po konsultacjach z komendantem Straży Miejskiej oraz kierownikiem kąpieliska nie przychyla się do do wprowadzenia takiego zakazu. Jak dodaje prezydent istnieje jednak możliwość wprowadzenia pewnych zapisów do regulaminu Kąpielisk Morskich. 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama