Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gdzie do sanatorium? Najpopularniejszy Kołobrzeg!

Polska, znana ze swojego bogactwa przyrody i malowniczych miejscowości, coraz częściej stawia na rozwijanie swojej oferty uzdrowiskowej. Wśród nich, jedno miejsce wybija się ponad wszystkie inne - nadbałtycka miejscowość Kołobrzeg. To właśnie tu, nad brzegiem Bałtyku, znajduje się największy kompleks sanatoriów, przyciągający rocznie tysiące kuracjuszy.

Kołobrzeg od lat cieszy się renomą uzdrowiska, oferując nie tylko wspaniałe plaże i morską bryzę, ale także kompleksowe zabiegi zdrowotne. Dla niektórych jest to cel podróży marzeń, dla innych konieczność powrotu do pełni zdrowia. Wielu z nas zadaje sobie jednak pytanie, które uzdrowisko jest najbardziej popularne i cenione. Odpowiedź jest jedna - Kołobrzeg.

Według danych GUS-u z końca 2022 roku, w szpitalach uzdrowiskowych i sanatoriach powiatu kołobrzeskiego dostępnych było imponujące 6241 łóżek. Wyniki te ujawniają również, że pod koniec minionego sezonu uzdrowiskowego największa liczba kuracjuszy zarejestrowanych była właśnie w województwie zachodniopomorskim, co stanowiło blisko 180 tysięcy osób. Drugie miejsce zajęło województwo kujawsko-pomorskie z wynikiem 153,2 tysiąca, trzecie - województwo dolnośląskie z liczbą 94,6 tysiąca, a na czwartym miejscu znalazła się małopolska z wynikiem 91,5 tysiąca kuracjuszy.

Wybierając się do Kołobrzegu, mamy do wyboru prawie 30 różnych placówek uzdrowiskowych. Wśród nich znajdują się takie perły jak sanatoria Mewa, Muszelka czy Perła Bałtyku. Nie oznacza to jednak, że brakuje tu mniejszych, kameralnych miejsc.

Należy również zaznaczyć, że Kołobrzeg przyciąga znaczną liczbę zagranicznych gości, co potwierdza jego renomę na arenie międzynarodowej. Oferując bogatą gamę zabiegów i atrakcji turystycznych, miasto nad Bałtykiem staje się ulubionym miejscem dla wielu turystów z różnych zakątków świata.

foto archiwum tworzymydronem.pl

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama