Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Rusza przebudowa Krzywoustego, będą utrudnienia w ruchu

Zakończył się przetarg na wykonawcę remontu ulicy Krzywoustego w Kołobrzegu. Przetarg ten organizował Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Remont dotyczy odcinka drogi wojewódzkiej 163 od ronda Solidarności do ronda Patana. Remont będzie kosztował 14 mln 440 tysięcy złotych.

W planie jest rozbudowa tego odcinka do przekroju dwujezdniowego. Na całym odcinku między rondami ma być dobudowana druga jezdnia. Nawierzchnia istniejącej drogi zostanie wyremontowana. Wykonane mają być ciągi pieszo-rowerowe, w tym oddzielone od jezdni pasem zieleni. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa z wylotem do cieku Stramniczki. W planach jest też budowa oświetlenia; budowa kanału technologicznego; przebudowa kolidującego uzbrojenia; przebudowa linii kablowej 15 kV i 0,4 kV, zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia bez przebudowy; budowę zjazdów i dróg obsługujących tereny przyległe; rozbiórkę istniejącej kładki oraz mostu i zbudowanie nowego obiektu, budowę przepustu, w miejscu istniejącej kładki i mostu. Konieczna jest korekta granic pasa drogowego.

Wszystkie roboty mają być zrealizowane w ciągu 275 dni kalendarzowych. Czyli do przyszłego sezonu wakacyjnego. Wykonawca rozpoczął już prace. Wyciętych zostało ponad 50 drzew.

Czekamy na informacje, czy droga na tym odcinku będzie całkowicie zablokowana czy będzie tam wprowadzony ruch wahadłowy.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama