Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mamy nowoczesną linię do sortowania i segregacji odpadów [wideo]

W czwartek dziennikarze i zaproszeni goście mogli zobaczyć efekty inwestycji, która z pewnością wpisze się w historię miasta jako znaczący krok naprzód w dziedzinie technologii przetwarzania odpadów. Projekt "Modernizacja Instalacji Komunalnej w Korzyścienku" po 22 miesiącach prac ujrzał światło dzienne w postaci ogromnej hali, w której zainstalowano jedną z najnowocześniejszych linii do przetwarzania i sortowania odpadów. Koszt tej  inwestycji wyniósł 51 192 442,33 zł brutto, ale to nie koniec dobrych wieści. Dzięki wsparciu w wysokości 13,5 miliona złotych w ramach dwóch projektów z RPO, miasto zyskało nowoczesne narzędzie do efektywnego zarządzania odpadami.

W trakcie dzisiejszej konferencji prezydent Anna Mieczkowska podkreśliła, że gospodarka komunalna i proces zagospodarowania odpadów stanowią jedne z najważniejszych i jednocześnie kosztownych dziedzin życia każdego miasta. Dlatego też przeprowadzona modernizacja będzie miała ogromny wpływ na ograniczenie kosztów związanych z funkcjonowaniem całego systemu odpadowego.

Nowa instalacja do sortowania odpadów komunalnych została wyposażona w najnowocześniejsze technologie, takie jak nowe sito obrotowe, separator balistyczny, separatory metali żelaznych i nieżelaznych, a także separatory optyczne. To sprawia, że stanowi ona jedną z najnowocześniejszych tego typu instalacji dostępnych na rynku. Dzięki nowej linii możliwe będzie skuteczne segregowanie i przetwarzanie odpadów zbieranych w sposób selektywny, w tym tworzyw sztucznych i papieru, a także odpadów zmieszanych. Modernizacja przyczyni się do znaczącej poprawy jakości segregowanych surowców wtórnych, zwiększenia ilości tych surowców oraz zmniejszenia ilości odpadów, które trafiają na dalsze etapy przetwarzania.

Teraz przed spółką MZZDiOŚ stoi jeszcze 6 miesięcy prób eksploatacyjnych, które pozwolą zweryfikować pełną zgodność wszystkich parametrów instalacji z obowiązującymi przepisami.

Więcej w materiale wideo.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama