Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

8 grudnia 2023    |    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
8 grudnia 2023    
    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na kortach miasto zarobi niemal 40 razy więcej

Temat przetargu ustnego nieograniczonego na kołobrzeskie korty budził emocje od kilku dni. Po tym, jak w weekend do mediów trafiły wnioski obecnego dzierżawcy, w komentarzach zaczęła rozgrywać się dziwna nagonka z sugestiami, że na kortach powstanie nowa zabudowa, apartamentowce, itd. Miasto temu zaprzeczało, a żadnych zmian w przetargu, pomimo wniosków obecnego dzierżawcy nie wprowadzono.

Dziś, w sali koncertowej ratusza miejskiego pojawili się przedstawiciele 7 podmiotów, które stanęły do przetargu i wpłaciły wadium. Kwota licytacji rozpoczęła się od 111.500 zł netto. Licytacja trwała około pół godziny. W pewnym momencie, zaczęto mocno przebijać cenę, a gdy zaczęła ona dochodzić do 400 tysięcy i liczyli się już tylko dwaj uczestnicy, przebijano postąpieniem to za 2000, to za 1200 zł, aż do uzyskania kwoty 463.600 zł. Na tym licytacja zakończyła się. Zwycięzcą została spółka Denar Investments.

Jeśli spółka podpisze umowę z miastem, będzie dzierżawić korty od listopada przez najbliższe 9 lat. Do wylicytowanego czynszu, który będzie płacony w 12 równych ratach miesięcznych, należy doliczyć podatek VAT. Pierwotna dzierżawa na korty oscylowała wokół tysiąca złotych netto miesięcznie...

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama