Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Funkcjonariusze CBA z długą bronią w Kołobrzegu

Dziś w godzinach porannych w Kołobrzegu pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. O godz. 6.00 byli z długą bronią na nieruchomości starosty Tomasza Tamborskiego. W tej sprawie zwróciliśmy się do rzecznika CBA i czekamy na odpowiedź (gdy ją dostaniemy, opublikujemy ją w tym miejscu). Pytana w tej sprawie rzeczniczka starosty, odesłała nas do obrońcy kołobrzeskiego samorządowca. Mecenas Wiesław Breliński, który był obecny podczas czynności agentów, przekazał nam, że służba działała w związku z trwającym postępowaniem, w którym od roku do sądu nie wpłynął akt oskarżenia (CBA zatrzymała starostę 6 października 2022 roku). Celem było zabezpieczenie dokumentów.

Jak wynika z naszych informacji, CBA wkroczyła także do co najmniej jednej z firm kołobrzeskich, w której zabezpieczono komputery i dane.

Przypomnijmy. Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo w związku z przyjęciem korzyści majątkowej przez wójta gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka. Pieniądze miały pochodzić z jednej ze spółek Stanisława H. Zarzuty w tej sprawie otrzymał m.in. kołobrzeski architekt Jacek S. oraz starosta Tomasz Tamborski.

Od redakcji:
"W piątek otrzymaliśmy komunikat z Biura Prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego następującej treści: "Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili powierzone czynności procesowe w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. W niniejszej sprawie proszę o kontakt z rzecznikiem prasowym tej jednostki Prokuratury".

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama