Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkańcy skarżą się na hałas dochodzący z  placów zabaw po 22

W trakcie analizy interpelacji natrafiliśmy na dwie bardzo podobne sytuacje dotyczące dwóch odległych osiedli, które znalazły się w centrum uwagi ze względu na uciążliwe hałasy. Pierwsza z nich to "Plac Trzech Pokoleń," gdzie lokalni mieszkańcy skarżą się na nieustanne zakłócenia spokoju, które docierają z terenu placu.|
|
Mieszkańcy tego rejonu donoszą o głośnych zachowaniach młodzieży oraz dorosłych, którzy nie zawsze stosują się do zasad kulturalnego zachowania, a także naruszają ciszę nocną. Ponadto, na placu spożywany jest alkohol, a muzyka gra z nadmierną głośnością. Radna z Radzikowa, Renata Brączyk, zdecydowała się wystąpić do prezydenta miasta z apelem o umieszczenie odpowiednich tabliczek informujących o ciszy nocnej w godzinach 22:00 - 6:00, oraz o zamieszczenie tabliczki z numerem alarmowym, aby mieszkańcy mogli szybko reagować w przypadku niepokojących zdarzeń.

Podobna sytuacja miała miejsce na drugim osiedlu, gdzie mieszkańcy skarżyli się na hałasy generowane przez Skate Park, które przeszkadzały im wieczorami. Artur Dąbkowski, reprezentujący to osiedle, również zwrócił się z prośbą o wprowadzenie regulaminu informującego o ciszy nocnej na tym terenie.

Warto zaznaczyć, że podobne sytuacje miały już miejsce w przeszłości, jak to miało miejsce na placu zabaw na Dubois, gdzie mieszkańcy skarżyli się na hałasy pochodzące od cymbałek, które ostatecznie zostały zdemontowane, co przyniosło ulgę okolicznym mieszkańcom.

Wydaje się, że problem hałasów w miejscach publicznych jest istotnym zagadnieniem, które dotyka różne części miasta. Z pewnością będziemy monitorować rozwój tej sprawy i badać, jakie kroki podejmuje miasto w celu zapewnienia spokoju i ciszy nocnej dla swoich mieszkańców.

fot. Osiedle Radzikowo FB

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama