Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jest decyzja sądu w sprawie związkowca z Komunikacji Miejskiej

O sprawie Dariusza Pawelczaka, szefa "Związkowej Alternatywy" w Komunikacji Miejskiej, pisaliśmy wielokrotnie, także w temacie jego dyscyplinarnego zwolnienia z pracy (przeczytaj). Sprawie przyglądaliśmy się bliżej, natomiast ze względu na rozpatrywanie sprawy przez Sąd Pracy w Kołobrzegu, zgodnie z prawem prasowym nie możemy jej komentować przed wydaniem wyroku w pierwszej instancji (zobacz). W międzyczasie, do II Wydziału Karnego wpłynęła sprawa z zawiadomienia Państwowej Inspekcji Pracy, o naruszenie przepisów przez zarząd spółki. Sąd Pracy wyłączył się z tego postępowania, choć prowadzi je od początku, a rozpoznania dokonano w trybie karnym. Prezes spółki został ukarany grzywną. Wyrok jest nieprawomocny, spółka odwołała się od niego do sądu drugiej instancji.

W międzyczasie, do sądu wpłynął wniosek o zabezpieczenie powództwa ze strony Dariusza Pawelczaka. Istnieje taka możliwość prawna i sąd wydał zabezpieczenie z rygorem natychmiastowej wykonalności, nakazując Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu zatrudnienie związkowca do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Jak mówi naszemu portalowi Michał Jaczyński, prezes miejskiej spółki przewozowej, postanowienie zostanie wykonane, a Dariusz Pawelczak dziś powinien stawić się w pracy. Postanowienie to zostanie zaskarżone do sądu wyższej instancji.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama