Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wystawa modeli z zapałek już dostępna w ratuszu [wideo]

W czwartek otwarto wystawę niezwykłych miniatur wykonanych z zapałek, które przez lata tworzył z pasją kołobrzeski modelarz Stanisław Bogacz. Wydarzenie to odbyło się w lewym skrzydle kołobrzeskiego ratusza i stanowi prawdziwą gratkę zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Wszyscy miłośnicy unikalnych dzieł sztuki i architektury będą mieli okazję podziwiać te niezwykłe miniatury przez cały miesiąc.

Na tej fascynującej wystawie można podziwiać dokładnie odwzorowane miniatury najważniejszych zabytków regionu, w tym imponującą Latarnię Morską w Niechorzu, Kościół w Trzebiatowie czy kołobrzeską Katedrę. Proces tworzenia jak mówił pan Stanisław jest długi, sam pali stąd zapałki. Sporo zapałek kupuje przez internet bez siarki. Jeden z kościołów powstał na kleju budapren bo wikolu jeszcze nie było. Takich budowli w domu pana Stanisława jest około 200. Kilkanaście z nich można podziwiać w ratuszu.

Jednak nie tylko lokalne cuda architektury znajdują się na wystawie. Stanisław Bogacz przeniósł nas w odległe zakątki świata, prezentując swoje miniatury Kościoła Borgund w Norwegii oraz słynnej Świątyni Wang w Karpaczu. W trakcie zwiedzania można podziwiać nie tylko finalne efekty prac pana Bogacza, ale również zrozumieć proces ich powstawania. Wiele zapałek, precyzyjnie sklejanych, malowanych i dopracowywanych, tworzy te unikalne dzieła sztuki. Odsetek pracy i pasji włożony w każdą miniaturę jest nie do przecenienia.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z panem Stanisławem.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama