Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rusza przebudowa ulicy Krzywoustego, droga będzie zamknięta [wideo]

Na ulicy Krzywoustego zwołano dziś konferencję prasową na której poinformowano o zmianach w organizacji ruchu związanych z przebudową tej ulicy. Pierwotny plan zakładał remont, ale most jest w fatalnym stanie i wykonawca będzie musiał go zburzyć i posadowić nowy. To właśnie te prace spowodują największe utrudnienia. A te zapowiadane są od początku listopada. Odcinek od wjazdu na działki za Szkołą Podstawową numer 8 do ronda Patana będzie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego i pieszego. Nie przejedzie tamtędy żaden pojazd, oraz nie przejdzie nikt pieszo. To spore utrudnienie dla mieszkających niedaleko osób. Przejść nie da się też obwodnicą prowadzącą do 6 Dywizji Piechoty.

Sama inwestycja jest bardzo kosztowna bo przebudowa pochłonie 14,5 miliona złotych. Obejmie on przebudowę mostu, poszerzenie jezdni po 2 pasy, budowę ronda przy Gryfitów. Jak mówiła na konferencji Anna Bańkowska - teraz trwa montaż znaków drogowych, przygotujemy kierowców na nadchodzące zmiany. Dziś pojawiło się tam ograniczenie do 40 km/h oraz zwężenie pasa ruchu od miasta. Przewidywany czas zakończenia inwestycji to maj 2024. Po połączeniu z przedłużeniem odcinka drogi S6, który buduje się przy Budzistowie będzie to bezkolizyjne i szybkie połączenie z miastem. W pracach budowlanych uwzględnione zostały wnioski mieszkańców z konsultacji, które zostały przedstawione na spotkaniu w zeszłym roku.

Więcej w materiale wideo.

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama