Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Od piątku strażnicy miejscy mogą karać rowerzystów i nie tylko...

Zmiany w przepisach spowodowały, że straże gminne uzyskały nowe uprawnienie, dotyczące karania osób jeżdżących rowerami i hulajnogami. Teraz już nie tylko policja, ale również strażnicy będą mogli karać kierujących jednośladami, którzy złamią przepisy. Na tym jednak nie koniec, gdyż karane będą mogły być osoby, które jednośladami jeżdżą bez uprawnień. W myśl prawa, dzieci do 10 lat traktowane są jak piesi, ale osoby do 16 jeżdżąc rowerem bez karty rowerowej popełniają wykroczenie. ich sprawami będzie zajmował się sąd rodzinny. Natomiast osoby w wieku od 17 do 18 lat za jazdę bez karty rowerowej zapłacą do 1500 złotych mandatu.

I na tym nie koniec. Kierujący jednośladem, jadący po drodze przeznaczonej dla pieszych lub przejeżdżający przez przejście dla pieszych, będą mieli od piątku swoje miejsce w taryfikatorze z kwotą w przedziale do 50 do 100 zł.

Warto podkreślić, że w Kołobrzegu dalej obowiązują bezsensowne przepisy o zakazie poruszania się rowerami po parkach i placach, ale nie obowiązują one kierujących hulajnogami (przeczytaj).

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama