Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Remont latarni morskiej może ruszać

Aż dwa przetargi były potrzebne, żeby miastu udało się wybrać wykonawcę przetargu na remont latarni morskiej oraz Fortu Ujście. Jest to podobna sytuacja jak z Basztą Prochową, ale tu remont zabytku dobiega już końca. Latarnia morska też jest zabytkiem i choć powstała w 1945 roku jako pierwszy obiekt w polskim Kołobrzegu, to sam fort jest o wiele starszy i sięga XVIII wieku. W drugim podejściu, miasto wybrało firmę WSK Konsorcjum, które właśnie kończy prace przy wspomnianej baszcie. Koszt inwestycji to 5,8 mln zł. Żeby uruchomić projekt, radni zgodzili się na ostatniej sesji dołożyć 800 tys. zł.

Prace nie będą łatwe. Latarnia jest obiektem specyficznym i powstała w ramach projektu sowieckiego jako pomnik wielkiej wojny ojczyźnianej lat 1941-45. Materiał budulcowy pochodzi z cegły rozbiórkowej ze zrujnowanego Kołobrzegu. Do wykonania zaprawy chętnie wykorzystywano piasek z plaży, co ma swoje skutki związane z erozją zaprawy. Prace mają potrwać rok. W trakcie ich trwania zabytek nie będzie udostępniany turystom.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama