Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Fregatę składali jak wielkie metalowe puzzle

Fundacja "Kołobrzeski Nurt" dalej prowadzi działania na rzecz restauracji zabezpieczonych neonów z ternu Kołobrzegu. Tym razem pochwaliła się neonem ściągniętym z "Fregaty". "Ta skomplikowana, ażurowa konstrukcja o wymiarach 3,5x2,5 m oświetlona była oryginalnie aż 90 szklanymi rurkami! Jest to z pewnością najbardziej zniszczony obiekt, który udało nam się pozyskać" - czytamy.

Konstrukcja neonu była pocięta, ale niczym wielkie metalowe puzzle poskładali ją uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Kołobrzegu, którzy w firmie BL Serwis odbywają praktyki zawodowe. Obiekt poddano także konserwacji przy pomocy preparatów, które przekazała firma "Troton" z Ząbrowa. Zanim kołobrzeska fregata zaświeci się neonowym blaskiem, upłynie jeszcze trochę wody w Parsęcie, ale jak widać, warto zaczekać.

Jeśli ktoś chce wesprzeć działania Fundacji "Kołobrzeski Nurt", może to zrobić poprzez wpłacenie darowizny na ten cel. Tytuł wpłaty: Darowizna na cele statutowe - galeria kołobrzeskie neony. Nr konta: PL 80 1090 2659 0000 0001 5354 1593, Santander Bank.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama