Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Latarnia morska odzyska swój blask już za 280 dni [wideo]

Dziś podpisano umowę na remont latarni morskiej w Kołobrzegu. Jak zaznaczała dziś prezydent Anna Mieczkowska, jest to najbardziej rozpoznawalny symbol Kołobrzegu, który wymaga pilnej restauracji. Stan techniczny zabytku pogorszył się w ciągu ostatniej dekady. Latarnia została zbudowana według projektu rosyjskich oficerów, a wznosili ją niemieccy robotnicy, prawdopodobnie od sierpnia do października 1945 roku. Użyto przy tym cegły rozbiórkowej i piasku plażowego. Ostatni kapitalny remont obiekt przechodził ponad 40 lat temu.

Przetarg wygrało WSK Konsorcjum. Zaoferowana przez nich kwota to niemal 5,8 mln zł. W ciągu 14 dni firmie przekazany zostanie plac budowy. Na jej zakończenie zwycięzca przetargu ma 280 dni. Prace powinny więc potrwać do końca sierpnia 2024 roku. Podczas wykonywania remontu, latarnia nie będzie dostępna dla zwiedzających, a więc dotknie to także okresu wiosny i sezonu wakacyjnego.

W niedzielę 12 listopada opublikujemy tekst z historią odsłonięcia latarni morskiej przez Rosja 11 listopada 1945 roku.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama