Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W sprawie pretensji do mieszkań, do których nikt nie ma umów

O opóźnieniu w budowie mieszkań komunalnych piszemy od ubiegłego tygodnia (przeczytaj). Chcieliśmy w tej sprawie porozmawiać z Michałem Kujaczyńskim, rzecznikiem prezydenta, ale ten od początku uznał, że sprawą tą zajmuje się prezes Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Po upływie kolejnych dni, z Robertem Cieciorą porozmawiał Piotr Rybczyński z Radia Kołobrzeg. Z jednej strony, faktycznie ma miejsce opóźnienie w inwestycji. Z drugiej, niektóre osoby, które mają zamieszkać na nowym osiedlu, skarżą się, że mieszkania były obiecane na przełomie lata i jesieni (zobacz), a oni nie mają gdzie mieszkać. Potencjalni najemcy rozmawiają o tym z częścią radnych i dziennikarzy. Argumentują, że uwierzyli w to, co było mówione podczas konferencji prasowej w lipcu 2023 roku, że w październiku czy najpóźniej z początkiem listopada będą mieli mieszkania. - Ludzie nadal wierzą w to, co władza mówi w mediach, a im obiecano mieszkania - zauważa radny Jacek Woźniak. Dlatego zapewne część osób podjęła jakieś życiowe decyzje, dotyczące swojego zamieszkania i to zgadzałoby się z tym, co dociera do naszej redakcji. Nasi rozmówcy wskazywali, że dostali przecież pismo z przydziałem mieszkania z magistratu, zgodnie ze zrealizowaną przez miasto procedurą.

Problem leży jednak gdzie indziej. Dziś do naszej redakcji dotarł komentarz prezesa Roberta Cieciory m.in. po środowej konferencji prasowej (zobacz). "Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że termin odbioru inwestycji od wykonawcy nie jest tożsamy z  terminem przekazywania mieszkań użytkownikom. Zaznaczam, że nikt z nowych najemców nie został skrzywdzony, z nikim nie podpisano do dnia dzisiejszego jeszcze umowy. W ostatnich dniach spotkałem się osobiście już prawie ze wszystkimi osobami, które zostały zakwalifikowane do zamieszkania w pierwszym budynku. Nikt nie powiedział, że wypowiedział umowę, że nie ma gdzie mieszkać czy właściciel "wyrzuca go na bruk". Spotkania przebiegają w przyjaznej atmosferze, wszystkie wątpliwości są wyjaśniane, wszyscy podchodzą do przesunięcia terminu z wyrozumiałością" - pisze Robert Cieciora. Więcej w piątek na naszym portalu.

To oznacza natomiast tyle, że poza informacją medialną, mieszkańcy nie mają tytułu prawnego do lokali i nie są podmiotem najmu instytucjonalnego. A to spora różnica, gdyż o tym nie mówili ani nasi rozmówcy, ani prezes Cieciora podczas wczorajszej konferencji prasowej. Oznacza to, że nie powstają także roszczenia wobec spółki. Gdy mieszkania będą gotowe, zostaną podpisane umowy, a w nich będzie wskazany termin przekazania lokali mieszkalnych.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama