Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bańkowska zebrała radę powiatu PO, w partii zawrzało

Jak mówią nasze źródła, w Platformie Obywatelskiej w Kołobrzegu może być zarząd komisaryczny. - Po tym, co zrobiła pani Bańkowska, nie można już dłużej czekać - mówi nasze źródło. O co poszło? W niedzielę, członkowie Rady Powiatu PO otrzymali informację o zwołaniu zebrania 14 listopada. W porządku obrad jest głosowanie wniosku o odwołanie Anny Bańkowskiej, o co postulowały cztery koła partii w powiecie kołobrzeskim.

W ubiegłym tygodniu, Anna Bańkowska, która jest szefem kołobrzeskiej PO, udzieliła naszemu portalowi i Radiu Kołobrzeg wywiadu (zobacz), w którym mówiła tak: "Jeśli pyta mnie pan o ten wniosek, to nie musimy go rozpatrywać w ciągu tygodnia, dwóch tygodni czy miesiąca, ponieważ jest na to pewien tryb statutowy". Jak się okazało, upłynęło 5 dni i zwołanie zebrania nastąpiło. Nasze źródło w partii mówi jednak, że wybrano ten dzień tak, aby nie było nikogo z oponentów Bańkowskiej. Poseł i senator są w Warszawie, od niedzieli wiadomo, że posiedzenie sejmu ma trwać 2 dni. Starosta jest zawieszony, prezydent nie ma, kolejny członek jest na wyjeździe, itd. - Dzięki temu, pani Bańkowska pozbyła się kilku głosów przeciwko sobie. Bardzo wygodne obchodzenie procedur - słyszymy. Wcześniej, na podobne obchodzenie procedur zwracała uwagę sama Bańkowska i oceniała je negatywnie. Chodzi o zwoływanie zarządów kół, które potem wnioskowały o jej odwołanie.

Poprosiliśmy więc o komentarz posła Marka Hoka. Rozmawialiśmy z nim tuż przed dzisiejszym posiedzeniem sejmu. Jak mówi, to zadziwiająca sytuacja, że w tak ważnej dla Polski sytuacji, jaką jest ukonstytuowanie się nowego parlamentu, ktoś zwołuje Radę Powiatu PO. - Niech moim komentarzem będzie wymowny brak komentarza - mówi nieco poirytowany poseł elekt Platformy Obywatelskiej. O całą sytuację zapytaliśmy również Annę Bańkowską. Przewodnicząca PO odpowiedziała tak: "Nie mam wglądu w kalendarze parlamentarzystów oraz pani prezydent. Termin został ustalony kilka dni temu z wiedzą, że sejm i senat obradować będą 13 listopada".

Nasi informatorzy zwracają uwagę na fakt, że zawiadomienie o zebraniu posiada także błąd formalny. Zebranie rady powiatu wyznaczono bowiem także w drugim terminie, gdyby nie było wymaganego kworum na 15 minut po pierwszym terminie. - Ale statut partii nakazuje odwołanie pani Bańkowskiej przez pełne kworum, czyli w obecności co najmniej połowy członków rady powiatowej. Jeśli nie będzie kworum, zebranie jest bezcelowe - słyszymy.

To kolejna odsłona sporu w kołobrzeskiej PO. Dziś po południu sąd partyjny ma zająć się usunięciem z partii Tomasza Tamborskiego. Wniosek do sądu koleżeńskiego złożyła Anna Bańkowska.

Fot. archiwum

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama