Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sytuacja z kortami się komplikuje, dzieci nie mają gdzie ćwiczyć

Była wielka radość, wszystko miało być proste, jak droga do podpisania umowy pomiędzy nowym dzierżawcą a miastem, z czynszem 463.600 zł netto rocznie. Po dwóch tygodniach od wygaśnięcia umowy z poprzednim dzierżawcą, korty nadal są zamknięte. W środę, udało się wreszcie podpisać umowę dzierżawy, która będzie obowiązywać 9 lat, czyli do 2032 roku. Dziś jednak do magistratu wpłynęło pismo, które nieco skomplikowało sytuację.

Rodzice i trenerzy już skarżą się, że dzieci nie mają gdzie ćwiczyć. Podpisanie umowy się opóźniło, bo dzierżawca nie chciał przyjąć obiektu z brakami i niedoróbkami powstałymi w wyniku eksploatacji obiektu. Mijają dwa tygodnie, a zapewne upłynie jeszcze kilkanaście dni, bo przecież nowy dzierżawca musi się tam zainstalować. Zawsze może powiedzieć, że przez opóźnienie z winy miasta, bo obiekt nie był wolny od wad, musiał zmienić swoje plany związane z otwarciem obiektu. Jak informuje Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, do urzędu wpłynęło dziś pismo, że dzierżawca ze względu na zaistniałą sytuację chce zwolnienia z czynszu za okres do 6 grudnia włącznie. Gdyby miasto miało podpisaną umowę z początkiem listopada, za ten miesiąc do kasy miejskiej wpłynęłoby niemal 39 tys. zł netto. Czy wpłynie? - Decyzja jeszcze nie zapadła - mówi Kujaczyński.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama