Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Spotkanie z posłami i senatorami w ważnych sprawach dla miasta

Władze miasta na czele z prezydent Anną Mieczkowska spotkały się z parlamentarzystami naszego regionu w ważnych sprawach dla Kołobrzegu. W spotkaniu udział wziął starosta Tomasz Tamborski, wicestarosta Jacek Kuś, przewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg Bogdan Błaszczyk, a także prezes Zarządu Portu Morskiego Artur Lijewski. Ze strony parlamentu pozytywnie na zaproszenie odpowiedzieli posłowie: Renata Rak, Marek Hok, Bartosz Arłukowicz, a także senatorowie: Janusz Gromek i Stanisław Gawłowski. 

Jak informują organizatorzy, wśród pilnych dla miasta spraw poruszano następujące kwestie:
- sprawy portu morskiego (m.in. zakończenia inwestycji przebudowy wejścia do portu, dotyczące regulacji spraw własnościowych oraz wsparcia rozwoju mniejszych portów);
- zmiany w ustawie, wprowadzające możliwość stosowania metody mieszanej przy pobieraniu opłat za odpady komunalne;
- uregulowania spraw związanych z kosztami w zakresie rozwiązań drogowych, wynikających z modernizacji linii kolejowych (chodzi o koszty budowy przejazdów kolejowych w formie estakad czy tuneli i kwestie ich finansowania);
- zmian w przepisach zwiększające autonomię gmin w zakresie taryf za wodę;
- kontynuacji zadań związanych z ochroną brzegów morskich na Plaży Zachodniej;
- wsparcia przedsiębiorców – zmiany w naliczaniu składek zdrowotnych (powrót do ryczałtowego rozliczania składki zdrowotnej).

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama