Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto nadal bez nowych taryf na wodę i ścieki

Cierpliwość gminy Miasto Kołobrzeg, większościowego wspólnika Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu, w stosunku do Wód Polskich już dawno się skończyła. Teraz jednak zaufanie do tej instytucji szoruje po dnie. I to delikatnie powiedziane. Od wielu miesięcy miasto próbuje wprowadzić aktualne taryfy na wodę i ścieki w rejonie działania kołobrzeskiej spółki wodociągowej. Jak jednak mówi naszemu portalowi prezydent Anna Mieczkowska, sytuacja od trudnej i alarmującej, zamieniła się w kpinę. Spółka z nowym prezesem zarządu złożyła wniosek taryfowy, ale zamiast tego, jak mówi prezydent, została zasypana dziesiątkami kuriozalnych pytań. To nie tylko problem odpowiedzenia, ale również kwestia przedłużania procedury. Miasto próbowało już różnych sposobów w związku z obstrukcją Wód Polskich, które, jak uważa Anna Mieczkowska, na siłę nie chcą autoryzować właściwie obliczonej taryfy. Jej zdaniem to dlatego, że w tym ujęciu, kołobrzeżanie płacą za swoje zużycie wody i produkcję ścieków, a gminy z swoje. W dodatku, przedłużanie się procedury działa na niekorzyść MWiK, gdyż spółka dokłada do swojej działalności wobec rosnących kosztów, których obowiązująca taryfa nie uwzględnia. Prezydent Kołobrzegu szansę na zmiany upatruje w zmianie kierownictwa Wód Polskich, albo w ogóle likwidacji tej instytucji.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama