Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieczkowska o budżecie ambitnym, opozycja o braku realiów i budżecie wyborczym

Anna Mieczkowska zaprezentowała dziś radnym założenia budżetowe na 2024 roku. Prezentowaliśmy projekt uchwały budżetowej na naszym portalu kilkanaście dni temu (zobacz). Budżet to kwestia polityczna, dlatego dziś na sesji mówiono językiem politycznym, zwłaszcza, że z perspektywy nie może znikać kwestia roku wyborczego, który przypada na rok 2024.

Prezydent wskazywała szereg inwestycji lokalnych, które maja poprawić jakość życia w mieście, a także poprawić wizerunek Kołobrzegu, jak remont latarni morskiej. To szereg działań związanych z poprawą infrastruktury, planów i zamierzeń, które wymagają finansowania projektów. Do tego dochodzi kwestia wspierania działań socjalnych, jak programów zdrowotnych dla mieszkańców. Anna Mieczkowska wskazywała, że z programu in vitro współfinansowanego z budżetu miasta urodziło się 10 kołobrzeżan. To także wsparcie działań z zakresu sportu, kultury i działania organizacji pozarządowych. - To budżet ambitny - wskazywała prezydent i dodawała, że skonsultowany z mieszkańcami. Jednocześnie przypominała, że to budżet, który pozwoli Kołobrzegowi na nowe otwarcie po okresie pandemii, który wymagała wielu ograniczeń i przekazywania środków na nieco inne cele. - Mam nadzieję, że zły czas minął - dodała Mieczkowska. Kluby Platformy Obywatelskiej i Nowy Kołobrzeg projekt budżetu poparły, używając argumentacji prezydenta i skarbnika, więc niespecjalnie jest tu cytować cokolwiek oryginalnego.

Krytycznie do budżetu odniósł się Maciej Bejnarowicz, szef Klubu Prawo i Sprawiedliwość. Wskazywał na mankamenty budżetu, związane z przeznaczeniem wydatków, na fakt, że są one oderwane od potrzeb i miejskiej rzeczywistości. Hala Milenium to wstyd dla miasta, od lat straszy amfiteatr, a Wydział Rozwoju Miasta dalej nie jest właściwie obsadzony personalnie. - Jedynym powodem, dla którego wstrzymamy się od poparcia tego ambitnego budżetu, jest stwierdzenie, z którego państwo mnie rozliczą pod koniec przyszłym roku, jest stwierdzenie, że ten budżet jest nierealistyczny i niestety, szereg z tych inwestycji nie zostanie wykonanych w roku 2024 - mówił Maciej Bejnarowicz.

- Bez wątpienia jest to budżet wyborczy - mówił Jacek Woźniak z Klubu Koalicji Samorządowej. Jak dodał, jego klub dokładnie tego się spodziewał, co więcej, w roku wyborczym było to do przewidzenia i jest to z korzyścią dla mieszkańców. Wskazywał, że budżet jest zrównoważony, że zadłużenie nie przekracza 10 procent, a kapitał dłużny przeznaczany jest na inwestycje. - Pani prezydent nie zaskoczyła nas tym budżetem - dodał Woźniak i zapowiedział poparcie uchwały.

Ostatecznie, 16 radnych głosowało za, nikt nie głosował przeciwko, 3 osoby wstrzymały się od głosu.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama