Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Są pieniądze na budowę ronda na 6 Dywizji Piechoty

Powiat pozyskał środki finansowe na budowę ronda na ulicy 6 Dywizji Piechoty, umowę o dofinansowanie podpisano w Szczecinie, od strony powiatu parafował ją wicestarosta Jacek Kuś.  Dofinansowanie na tę inwestycję pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024 i wynosi 50% wartości całkowitego przedsięwzięcia, co daje kwotę 1.042.784,91 złotych. Całkowita wartość projektu szacowana jest na 2.100.000,00 złotych.

Teraz kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację zadania, co planowane jest na przełomie grudnia i stycznia. Zgodnie z założeniami, budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 6 Dywizji Piechoty i Św. Wojciecha w Kołobrzegu ma być zakończona w listopadzie 2024 roku. Projekt obejmuje nie tylko samo rondo, ale również rozbudowę drogi na odcinku około 160 metrów wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Starosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski, podkreśla, że prace związane z inwestycją będą obejmować m.in. przebudowę skrzyżowania na rondo, jezdni, dróg dla pieszych i rowerowych, a także infrastruktury drogowej, zjazdów, urządzeń odwadniających i odprowadzających wodę, oświetlenia, kanalizacji deszczowej. Dodatkowo, przewidziane są prace mające na celu usunięcie kolizji z urządzeniami obcymi oraz odtworzenie trawników w pasie drogowym.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama