Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Uważajcie na sople i inne niespodzianki na dachach

Zima to śnieg i mróz. Z tym ostatnich, zwłaszcza teraz, bywa różnie. W konsekwencji, w dzień mamy raz 0 stopni, a bywa, że temperatura jest dodatnia. Ale w nocy termometry pokazują mniej niż 0 stopni. To powoduje topnienie i zamarzanie wody. Tak powstają nawisy i sople na dachach, parapetach i innych wystających elementach budowli. Takim skrajnym przypadkiem jest kołobrzeska bazylika, na dzwonnicy której powstają ogromne sople, a w dodatku spada śnieg. Wokół murów gotyckiej świątyni rozwieszone są taśmy, ze względu na zagrożenie, jakie stwarzają takie wytwory na wysokości 42 metrów.

Warto pamiętać, że za bezpieczeństwo wokół obiektów budowlanych odpowiadają ich właściciele. Warto usuwać śnieg na bieżąco i sprawdzać, czy nic przechodniom nie grozi z góry.reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama