Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tony drewna do wywiezienia z Parku Fredry

Pisaliśmy niedawno o zniszczeniach, które powstają w Parku Fredy. Kolejny sztorm i kolejne powalone drzewa (zobacz). Dostaliśmy informację od czytelniczki, która pisała, że przecież nic się nie dzieje, że to naturalna selekcja, a nasza redakcja to tylko potęguje. Naturalna selekcja pewnie i w parku następuje, tyle właśnie, że to ani las, ani park narodowy. Park jest tworem, zaprojektowanym i czemuś służącym. Park Fredry został zaprojektowany przez człowieka, a nasadzenia został przez niego ukształtowane. Tyle, że po II wojnie światowej sytuacja wymknęła się spod kontroli w taki sposób, że nie było środków finansowych na pielęgnację drzew, a także gwarantujących utrzymanie infrastruktury samego parku. Teraz to się mści. Drzewa padają, bo w parku jest zbyt mokro. Padając, niszczą inne drzewa, nawet trzy lub cztery. Pokazując skutki tego działania i utratę kolejnych dziesiątek drzew, widać tylko połamane kikuty i gałęzie. Dlatego pokazujemy, jak wyglądają skutki kolejnego sprzątania po takich powałach: tony drewna wywożone są z zabytkowego parku. Gdyby park poddać pielęgnacji i ustabilizować podłoże, zniszczenia byłyby o wiele mniejsze. Niestety, droga ku temu daleka, bo część mieszkańców temu się sprzeciwia, bo inaczej stracimy park. Tracimy go i tak, tylko wolniej. Widać to poniżej, na zdjęciach.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama