Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ciepłownia grzeje pełną parą. Zapasy węgla wystarczą do końca lutego

Ostatnie mrozy sprawiły, że dwa 25 megawatowe kotły pracowały w Miejskiej Energetyce Cieplnej pełną parą. Dodatkowym wsparciem jest oczywiście kotłownia na Szarych Szeregów i druga w Podczelu. Jak mówił naszej redakcji prezes MECu Andrzej Olichwiruk w listopadzie spółka wykonała plan. Pogoda energetyce dopisywała. Mimo mrozów nie ma żadnych problemów z produkcją ciepła ani z siecią przesyłową. Czekamy teraz na nowe taryfy, spodziewamy się obniżek, ze względu na niższe ceny prądu, paliw gazu i węgla oraz niższe ceny uprawnień.

Tylko w listopadzie kotły wypaliły 4611 ton węgla. Nadal jest on zamawiany z Kazachstanu, jest bardzo zbliżony do tego rosyjskiego. Polski posiada wysoką zawartość siarki nadaje się bardziej do elektrowni. Zapytaliśmy też o zapasy na placu. Aktualnie mamy zapas 13 tysięcy ton. W grudniu czekają nas jeszcze 3 dostawy, każda po 1750 ton. Z takim zapasem jesteśmy zabezpieczeni do końca lutego - dodaje prezes.

Kołobrzeska ciepłownia zaopatruje w ciepło kilkanaście tysięcy mieszkań oraz szkoły, szpital czy urzędy.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama