Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Prokuratura umarza postępowanie, starosta idzie do sądu

Pisaliśmy niedawno o kradzieży tożsamości osób publicznych w internecie (przeczytaj). Pisaliśmy także o prowadzeniu przez Prokuraturę Rejonową w Kołobrzegu postępowania dotyczącego działalności niejakiego "sygnalistykołobrzeskiego" w postaci konta na jednym z portali społecznościowych. Już po naszej publikacji okazało się, że pierwsze postępowanie prokuratura umorzyła. Było ono prowadzone z zawiadomienia starosty Tomasza Tamborskiego o pomówienie. Śledczy nie umorzyli postępowania ze względu na brak znamion czynu zabronionego, albo ściganie przestępstwa w trybie prywatnym. Okazało się, że w wyniku decyzji Komendanta Głównego Policji korespondencja prowadzona drogą elektroniczną przez policjantów musi być szyfrowana. Niestety, nie można tego zrealizować przez formularze właściciela Facebooka, gdyż spółka zarejestrowana w Irlandii nie odpowiada na zaszyfrowane wiadomości. O dane autorów konta nie może wystąpić także sama prokuratura, bo nie ma ona łączności z Facebookiem.

Starosta kołobrzeski nie zgadza się z decyzją prokuratury. Bez prokuratury nie można ustalić danych autorów, a tymczasem ciężar dowodowy został w całości przerzucony na osobę pokrzywdzoną, której ustawodawca nie dał żadnych narzędzi prawnych w tym zakresie. "Żaden z organów nie podjął się nawet wysłania listu poleconego do Facebooka. Jako rzecznik prasowy instytucji publicznej po raz pierwszy nie wiem, jak mogę to skomentować. Dodam jedynie, że złożyliśmy zażalenie na to postanowienie" - napisała nam rzeczniczka starosty, Marlena Wachowska. Sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Kołobrzegu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama