Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mróz puścił, ruszyły prace na Krzywoustego

Od słynnych konferencji o przebudowie ulicy Krzywoustego minęło już trochę czasu, w komentarzach czytelnicy pytali dlaczego nic się na drodze nie dzieje. Mróz puścił i jak sami możecie zauważyć prace już się rozpoczęły. Informujemy was o utrudnieniach w okolicach ronda Solidarności, w ciągu dnia podczas prac przejechać można tylko jednym pasem ruchu w obu kierunkach. Trwa poszerzanie jezdni i przygotowywany jest ten odcinek do budowy ronda przy Netto. Cały remont obejmuje odcinek od ronda Solidarności do ronda Patana. Najwięcej pracy będzie przy rozebraniu mostu na Stramniczce i przełożeniu wszystkich instalacji biegnących pod ziemią. Jak obiecano na konferencji tej drugiej, czas prac został wydłużony bo nie zgodzono się na całkowite zablokowanie i wyłączenie ulicy Krzywoustego z użytku. Sama inwestycja jest bardzo kosztowna bo przebudowa pochłonie 14,5 miliona złotych. 

Przypomnijmy : W planie jest rozbudowa tego odcinka do przekroju dwujezdniowego. Na całym odcinku między rondami ma być dobudowana druga jezdnia. Nawierzchnia istniejącej drogi zostanie wyremontowana. Wykonane mają być ciągi pieszo-rowerowe, w tym oddzielone od jezdni pasem zieleni. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa z wylotem do cieku Stramniczki. W planach jest też budowa oświetlenia; budowa kanału technologicznego; przebudowa kolidującego uzbrojenia; przebudowa linii kablowej 15 kV i 0,4 kV, zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia bez przebudowy; budowę zjazdów i dróg obsługujących tereny przyległe; rozbiórkę istniejącej kładki oraz mostu i zbudowanie nowego obiektu, budowę przepustu, w miejscu istniejącej kładki i mostu. Konieczna jest korekta granic pasa drogowego.



reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Kod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama