Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Krzywoustego załatali, ale remont dalej trwa...

Dziurawa jak ser szwajcarska ulica Krzywoustego, brak reakcji GDDKiA na materiał dziennikarskie i apele mieszkańców - tak wygląda sztandarowa inwestycja rządowej agencji w Kołobrzegu. We wtorek starosta kołobrzeski, którego w imieniu mieszkańców prosiliśmy o interwencję, obiecał sprawą się zająć, ale dobrze temu nie wróżył. W sprawie tego, co dzieje się w czasie tej inwestycji, interweniowała także prezydent Anna Mieczkowska. Czy coś to dało, to najlepiej ocenić mogą sami mieszkańcy.

Ulica Krzywoustego, z racji tego, że jest łącznikiem wyjazdowym z drogą ekspresową S6, jest bardzo mocno obciążona. Po ostatnich mrozach, samochody wpadały tam nawet nie w dziury, ale w ulicę. Po naszych wczorajszych artykułach, zaczęto tam dziury łatać. Jak długo to wytrzyma - nie wiadomo. Natomiast całe to "eksperymentalne" pole wygląda jak z trzeciego świata. Kierowcy skarżą się na brak prawidłowego oznakowania, ostrzegającego na przykład, że po ulicy może być ruch pieszych, a jest, bo remontowany jest ciąg rowerowo-pieszych. Jeden z kierowców wysłał nam zdjęcie z takiej sytuacji. Oczywiście, nie budzi wątpliwości, że trwają tam prace i jakieś dolegliwości być muszą, ale to, że piesi nie mają żadnego chodnika tymczasowego, a osoby niepełnosprawne w ogóle nie mają się tam jak poruszać, jak piszą mieszkańcy, jest niezrozumiałe. Jeden z właścicieli firm zajmujących się inwestycjami drogowymi powiedział nam, że gdyby to on budował coś takiego, to policja już dawno by interweniowała, a radni zwołali sesję nadzwyczajną. - A tu cisza - słyszymy.

Aby przerwać ciszę, napisaliśmy w środę w przedmiotowej sprawie do rzecznika GDDKiA w Szczecinie. Odpowiedź na razie nie nadeszła.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama